Úvodní stránka

Stříbro z Mistrovství Čech mládeže v šachu!

Na mistrovství Čech mládeže v šachu do 10 let do  Stráže pod Ralskem  přijelo změřit své síly za šachovnicemi celkem 90 mladých šachistů a šachistek.

Hrály se odděleně dva turnaje – do 8 let a do 10 let. Na tak významné akci nemohla chybět ani výprava mladých klatovských šachových nadějí, která zde bojovala pod vedení trenéra Václava Jonáše. V kategorii do deseti let, kde byla konkurence opravdu veliká, reprezentovali Šachklub Sokol Klatovy hoši David Macner a Lukáš Holý a děvčata Maryam Koucha a Eva Petrová. Nejlépe si vedl David, který ziskem 4,5 bodu obsadil 22. místo. Na děvčatech bylo znát, že přešly do věkově starší kategorie, přesto 4 body a 8.místo, které obsadila Maryam, a Eva na 9. místě jsou dobrým příslibem do budoucna. Nejvýraznějšího úspěchu však dosáhla v kategorii do osmi let Silvie Matičková, která dokázala vybojovat stříbrnou medaili, když měla impozantní vstup do turnaje (3,5 bodu ze 4 partií)a  celou dobu se pak držela na předních šachovnicích.  Na Silvii se pozitivně projevila v poslední době zvýšená píle a v případě, že v tomto úsilí bude pokračovat i nadále, můžeme se u této  talentované hráčky dočkat v blízké době dalších, možná ještě výraznějších úspěchů.