Úvodní stránka

Mistrovství mládeže v Klatovech ČR v rapid šachu

V Klatovech se za podpory MÚ Klatovy, KÚ Plzeňského kraje, Kulturního domu Klatovy uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2010. Hráno bylo v kategoriích dívky do 10ti let, 12ti let, 14ti let a dále v kategoriích chlapců stejných věkových kategoriích na 9 kol.

Dále se hrál turnaj pro příchozí tak zvaný Unileasing Open pro vedoucí a trenéry výprav. Zde zvítězil Martin Šmajzr z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 8,5 bodu před Lubošem Křížem z SŠK Heřmanova Huť, který získal 7,5 bodu. Na třetím místě se umístil Jiří Hájek  z ŠK Přeštice se ziskem 7 bodů. Následoval Vladimír Opluštil ze Sokola Postoupky a pátý byl Radim Hataš z CAISSY Úholičky.

Na toto mistrovství republiky se kvalifikovali jen tří členové Sokola Klatovy a to Jitka Jánská, Tomáš Hurdzan a Maryam Koucha. Jako  pořádající oddíl mohl doplnit na tak zvané divoké karty další hráče na získání zkušeností z vrcholové soutěže. V kategorii dívky do 10 let to byly dívky Matičková Silvie a Eva Petrová. Tuto kategorii vyhrála Blanka Brunová z DDM Planá u M. L. 7,5 bodu před Eliškou Kalinovou z ŠK Ústí n. L. 6,5 bodu a Karin Němcovou z ŠK Oáza Praha rovněž 6,5 bodu. Čtvrtá Kamila Němcová rovněž z Oazy Praha, další v pořadí Anežka Drastichová ze Slávie Havířov a  Martina Kaňoková  z Beskydské šachové školy. Na sedmém místě se umístila nejlepší z Klatov Maryam Koucha ziskem 5,5 bodu z devíti možných. Na 15 místě se  z klatovských hráček se ještě umístila Silvie Matičková – 4 body a na 19 místě Eva Petrová rovněž 4 body.

V kategorii dívky do 12 let se zaregistrovalo 18 dívek jen s jednou účastí z Klatov. Zvítězila Martina Fusková z ŠK Staré Město ziskem 6,5 bodu před Jitkou Jánskou z ŠK Sokol Klatovy rovněž 6,5 bodu a třetí Nela Pýchová z TJ Spartak Vlašim 6 bodů. Čtvrtá  Natálka Kaňáková, pátá Simona Suchomelová.

Do kategorie dívky do 14 let se prezentovalo 17 dívek a pořadí bylo takovéto 1. Jana Maříková z ŠK Veselí n. L. 8 bodů, Kateřina Vlčková z 2222 ŠK Polabiny 7,5 bodu,  Nikola Lužiková z TJ Sokol Šumperk 6 bodů. Další byla Klára Zemková z Beskydské šachové školy, Kamila Stránská z ŠK Viamont Teplice.

U chlapců byl větší zájem. V kategorii do 10ti let se přihlásilo se 42 adeptů na zlatou medaily. Tu získal František Mrkus z ŠK Staré Město, 8,5 bodu, následován Janem Vykoukem 7,5 bodu, Jiřím Liškou z 1. Novoborský ŠK 7 bodů . Další umístění Patrik Žejdlík z ŠO DDM Hlinsko    6 bodů, Matěj Půlpán z 2222 ŠK Polabiny 6 bodů, borci z Klatov se umístili takto: na devátém místě Eret Jonáš 6 bodů, na 15 místě Hurdzan Tomáš 5 bodů, 34. byl Eret Matouš.

Kategorii hoši do 12 let vyhrál Hofírek Benedikt z LOKO Brno 8 bodů, dále Jiří Rýdl Spartak Vlašim 7 bodů, Vojtěch Filip Spartak Vlašim 6,5 bodu, David Mičulka TJ  Náměšť n/Oslavou 6 bodů, dále Jan Petr Bohemians Praha 6 bodů. Na 32 místě se umístil Jan Macner a na 33 místě Milan Fürbacher oba z TJ Sokol Klatovy.

V kategorii hoši do 14 let zvítězil Jakub Půlpán z 2222ŠK Polabiny 8 bodů následován Jakubem Hamanem 6,5 bodu z ŠK Kladno, Vojtěchem Dobešem z ŠK Staré Město 6,5 bodu, Robinem Hrdinou z TJ Spartak Vlašim 6,5 bodu, Ondřejem Tomanem z TJ sokol Údlice 6 bodů. Dále z klatovských hráčů se umístil na 28 místě Radek Kalista a 42 místo obsadil Tomáš Holý.

Pořadatelé chtějí tímto poděkovat za pomoc a podporu Městskému úřadu v Klatovech, Krajskému úřadu v Plzni. Dále všem pracovníkům v kulturním domu města Klatovy za příkladnou pomoc při organizaci tohoto mistrovství ČR. Samozřejmě i ostatním sponzorům, které nelze jmenovat, ale bez jejich pomoci by se toto mistrovství ČR nedalo uskutečnit.