Úvodní stránka

Závěr turnaje o Pohár města Klatov

Poslední dvě kola se vyznačovaly snohou o co nejlepší umístění. V A turnaji se dvěmi remízami udržel na čele Václav Svoboda z OAZY Praha ziskem 7 bodů a stal se tak vítězem devatenáctého ročníku šachového turnaje o pohár města Klatov. Druhé místo obsadil prohrou v osmém a vítězstvím v devátém kole Jan Turner ze Šakalu Kozolupy, který získal 6,5 bodu. Třetí místo dvěmi remízami obsadil klatovský FM Lukáš Vlasák

rovněž ziskem 6,5 body. O vyrovnynosti svědčí i to že hráč na 8. šachovnici získal rovněž 6,5 bodu.   V B turnaji rovněž o urputnost bojů nebyla nouze. Na první místo se propracoval remízou s Jitkou Jánskou a výhrou v posledním kole nad Petrem Kovářem Václav Růžička ziskem 7,5 bodu. 2. místo získala ziskem 7 bodů dvanáctiletá Jitka Jánská ze Sokola Klatovy vítězstvím v posledním kole nad Václavem Kovářem. Třetí místo obsadil díky vítězství v posledním kole nad Nelou Pýchovou ziskem rovněž 7 bodů Karel Haderka z Tatranu Litovel. Umístění několika dalších ze Sokola Klatovy 11. místo Zdeněk Sova 6 bodů, 19. místo Kocandová Martina 5,5 bodu, 35 místo desetiletý Tomáš Hurdzan s 5 body.    Soutěž družstev v A turnaji vyhrálo družstvo OAZY Praha a v turnaji B družstvo Klatov.