Úvodní stránka

Letní šachový turnaj skončil

Letní šachový turnaj O pohár města Klatov Unileasing Open skončil již v neděli 8.7.2012 s těmito výsledky.

V A turnaji Rodenstock Open se prezentovalo 64 hráčů z toho 4 mezinárodní mistři a 6 mistrů FIDE. Až poslední kolo rozhodlo o celkovém vítězi, kterým se stal IM Petr Neuman z ŠK Zikuda Turnov ziskem 7 bodůz devíti možných. Na druhé místo odsunulo IM Ivana Hausnera z oddílu Mahrla Praha jen horší pomocné hodnocení. Třetí místo vybojoval MF Petr Šimek z SK Litoměřice ziskem 6,5 bodu.                  V B turnaji Betonové stavby Open zvítězil

Jaroslav Folta z Globalu Sokolov ziskem 7,5 bodu. Na druhém místě skončil Martin Muzikář z ŠK Sokol Vyšehrad se sedmi body a 3. místo uhájil Jan Kastner z ŠK JOLY Lysá n. Labem rovněž ziskem 6,5 bodu.   Doprovodný turnaj v rapidu seniorů Teranova Open za účasti 15 hráčů vyhráll Petr Mlýnek z oddílu ŠK Duras BVK ziskem 5,5 bodu ze 7 možných. Druhý Jindřich Melich z TJ Praha-Pankrác 5 bodů a stejný počet bodů získal i třetí v pořadí Antonín Husák z ŠK Tachov. Rapid juniorů Rekap Open si zahrálo celkem 18 hráčů a zvítězil v něm Michal Jelínek z SK OAZA Praha před Josefem Rastočným Šachklub města Dobrovice oba 5,5 bodua třetí byl Jan Misbauerem Šachklub Písek 5 bodů. Z deěvčat byla nejlepší Maryam Amina Koucha ze Sokola Klatovy před Adrianou Málkovou z ŠK Líně a Natálií Schwarzovou rovněž ze Sokola Klatovy.                                                                                    Páteční večer bývá tradičně vyhrazen bleskovému turnaji. Hrál se jako Mintech Open za účasti 72 hráčů na 15 kol. Zvítězil v něm IM Petr Neuman ziskem 13,5 bodu před IM Janem Sodomou a FM Stanislavem Cifkou oba 11,5 bodu.