Úvodní stránka

Krajský přebor žáků v Rapid šachu

Turnaj kvalitně a bez jakéhokoliv zádrhelu řídil Václav Jonáš ke spokojenosti všech zúčastněných včetně všech doprovodných činovníků.

Klatovský šachový klub zorganizoval 12.4.2014 krajský přebor žáků, jehož závěrečný turnaj se hrál v Klatovech. O tituly krajských přeborníků přijelo bojovat celkem 67 účastníků. Bojovalo se v kategoriích do 8 let, 10, 12 a 14 let. Tento šestý turnaj ve svých věkových skupinách vyhráli tito borci: skupinu D8 vyhrála Adéla Janoušková ze šachového klubu ŠK Líně před Natálií Křenovou. Ve skupině D10 byla suverénně zvítězila Adriana Málková z klubu ŠK 64 Plzeň před Marií Krumpholcovou ze Slavoje Dvorec a Terezou Miltovou z ŠK Líně. Skupinu děvčat D12 vyhrála Natálie Schwarzová před Janou Steiningerovou obě z ŠK Sokol Klatovy a na třetím místě se umístila Eva Trejbalová z ŠK 64 Plzeň. Skupinu D14 vyhrála Klára Zachardová ze ZČE Plzeň.

Mezi chlapci v H8 byl nejlepší Jáchym Handlovský následován Ondřejem Holým oba ze Sokola Domažlice a na třetím místě Jiří Komárek z ŠK Tachov. Skupinu H10 ovládl Teodor Mastný ze Z4E Plzeň následován Davidem Fialou ze Slavoje Dvorec a Janem Langmajerem. Ve skupině H12 první místo obsadil David Hložek z ŠK 64 Plzeň, druhé místo Lukáš Kašpar a třetí Jakub Sedlák oba ze Slavoje Dvorec. Skupinu H14 vyhrál Jan Pelnář z Domažlic před Martinem Simetem z Košutky Plzeň a Janem Šindelářem ze ZČE Plzeň. Tyto turnaje byly doplněny turnajem pro ty, kteří se do těchto turnajů věkem nevešli. OPEN a zde byl nejlepší Jan Stepanyshyn před Janem Trejbalem z ŠK 64 Plzeň a Richardem Pechanem ze ZČE Plzeň.

Ze šesti turnajů se do krajského přeboru započítají čtyři nejlepší výsledky a podle zisku bodů se vyhodnotili nejlepší v každé kategorii. Podle tohoto hodnocení se krajskou přebornicí ve skupině D8 stala Janoušková Adéla z ŠK Líně 2. místo obsadila Nováková Barbora a třetí skončila Křenová Natálie obě ŠK Tachov. Přebornicí ve skupině D10 se stala Málková Adriana z ŠK 64 Plzeň, druhé místo obsadila Miltová Tereza z ŠK Líně a třetí příčku obsadila Krumpholcová Marie ze Slavoje dvorec. Ve skupině D12 si zlato a titul krajské přebornice vybojovala Schwarzová Natálie před svou oddílovou spoluhráčkou z Klatov Steiningerovou Janou, bronzovou získala Trejbalová Eva z ŠK 64 Plzeň. Krajskou přebornicí v D14se stala Zachardová Klára ze ZČE.

Krajským přeborníkem ve skupině H8 se stal Handlovský Jáchym, druhé místo získal Holý Ondřej oba z Domažlic a třetím se stal Komárek Jiří z Tachova. Přeborníkem ve skupině H10 se stal Mastný Teodor ze ZČE Plzeň, stříbro získal Krejčí Roman z Líní a bronz Flajšman Petr ze Dvorců. Ve skupině H12 se přeborníkem kraje Kašpar Lukáš, druhý je Sedlák Jakub třetí místo Flajšman Pavel všichni ze Dvorců. Zlatou ve skupině H14 získal Simet Martin z Košutky Plzeň, stříbro Pelnář Jan z Domažlic a bronz Šindelář Jan ze ZČE Plzeň.