Úvodní stránka

Klatovští šachisté zazářili na MČech

Stříbro Maryam Kouchy v kategorii dívek do 14 let a bronz Dominika Šnajdra mezi osmiletými, to je skvělá bilance mladých klatovských nadějí na Mistrovství Čech dětí, které se konalo v krkonošském Harrachově.

 

 

V nejmladší kategorii chlapců prokázal velký talent sedmiletý Dominik Šnajdr, který zahájil soutěž ve velkém stylu sérií tří výher, dostal se na medailové pozice a ty neopustil až do konce turnaje. Dominik, který získal v devíti kolech šest vítězství,  prokázal velmi dobrou znalost zahájení a kombinační talent, většinu svých soupeřů bez problémů přehrával, škoda jen porážek v posledních 2 kolech, kdy pokazil lepší věžové koncovky, což ho stálo titul. Své umění bude moci Dominik ukázat na květnovém Mistrovství ČR do 8 let, kde bude jistě patřit mezi favority.

V kategorii chlapců do 10 let houževnatě bojovali Vojtěch Matějíček a Lukáš Janda, kteří sice mezi nejlepší nezasáhli, přesto zisk 5 bodů u Vojty a 4 bodů u Lukáše lze považovat za solidní výsledek, který mírně předčil papírové předpoklady.

Mezi 14-ti letými slečnami předvedla vynikající výkon Maryam Koucha, která ve sloučeném turnaji pro chlapce a dívky vybojovala 5 bodů znamenající zisk stříbrné medaile. Mařenka měla raketový nástup 3 bodů ze 4 partií a dobře si počínala i v dalším průběhu turnaje, kdy dokázala odremizovat několik zkušenějších hráčů a zkušeně si hlídala medailové pozice a její kvalitní a nápaditá hra ji nakonec zaslouženě dovedla k zisku stříbra. Především zkušenosti sbírala v této kategorii i Natálie Schwarzová, která bude moci svůj solidní letošní zisk 4 bodů v příštím roce ve stejné kategorii ještě vylepšit.

V OPEN turnaji dospělých bojoval 13-ti letý Tomáš Hurdzan a počínal si opravdu náramně, když jako 19. nasazený po zisku 6 bodů obsadil výborné 4. místo a nechal za sebou celou řadu skvělých hráčů. Pro Tomáše byl tento turnaj přípravný především na březnové MČR do 14-ti let, kde bude chtít ještě vylepšit loňský bronz, což by znamenalo vysněný postup na ME nebo MS.

Svými výsledky na podzimním Mistrovství Čech mladí šachisté dokázali, že o budoucnost klatovského šachu je v současné době dobře postaráno .