Úvodní stránka

Stojaté vody rozčeřeny, GM Neuman dal o sobě vědět a poskočil na druhé místo

Na turnaji O pohár města Klatov UniLEASING Open v 6.kole šlápli někteří borci na plyn a výhrami zamíchali celkovým pořadím.

V A turnaji (Rodenstock Open) zůstal ve vedení  FM Straka (5b), když mu k výhře poněkud „pomohl“ soupeř IM Juřek. Vyhráli také GM Neuman, FM Štross,  IM Sodoma a Palek, tito všichni spolu s FM Vlasákem a FM Bartošem zaostávají za prvním Strakou o půl bodu. Domácí příznivce potěšila Jitka Jánská, když zvítězila a protlačila se aktuálně na výborné deváté místo (4b). Bohužel z ostatních hráčů Sokola Klatovy nikdo jiný v Áčku již nebodoval. Tomáš Hurdzan podlehl svému vrstevníkovi a spoluhráči z Extraligy mládeže Janu Miesbauerovi.

V B turnaji  (Auto Nejdl Open) narušil krasojízdu mladého Hložka nejvýše nasazený Petr Kovář, v celkovém pořadí jsou vpředu 3 pětibodoví hráči, mezi nimi je i Zeman, Kovář a klatovský Šimáček, který se do této společnosti dostal třetí výhrou řadě.

V dopoledních a poledních hodinách se uskutečnil turnaj v malé kopané, kde většina mladých hráčů dokázala, že to s míčem opravdu umí. V pátek bude perný den, od 14:00 začne 7.kolo turnaje a od 20:00 rozehrají šachisté hojně vyhledávaný turnaj v bleskovém šachu.