Úvodní stránka

Hollan stále v čele, v A turnaji klatovský vítězný den

V 6.kole si FM Petr Hollan (5,5 b) upevnil vedení v turnaji A UniLeasing Open, když porazil svého soka Midase Ratsmu z Nizozemí. Také GM Petr Neuman (5 b) byl úspěšný. Oba vedoucí hráči třímají otěže turnaje ve svých rukou a nyní je čeká vzájemný souboj, 11 dalších šachistů je na 4,5 bodech.

Hollan dobře odhadl klíčovou přestřelku, k níž došlo po 30.tahu, a získal pěšce navíc. Soupeř se pak houževnatě bránil, ale partii už nezachránil. Neumanovi ulehčil práci Petr Formánek, neboť ve snaze neodevzdat pěšce se nakonec nechtěně dostal do situace, kdy by musel pohřbít svého koně. Výhrou si polepšili také další dva kandidáti na přední umístění IM Hausner a Vojtěch Kovář. K potěše domácích příznivců 6. kolo přineslo po léta nevídaný úkaz, kdy úplně všichni klatovští hráči vyhráli. Tomáš Hurzdan (4,5 b) se aktuálně nachází na 7. příčce průběžného pořadí. Lukáš Dolanský (4 b) je dvacátý, následuje Filip Šimůnek (4 b, 21. místo),  Jozef Kántor (2b, 81.místo) a Jaromír Novák (1b, 91.místo).

V Sophia Cupu je v popředí čtveřice Milan Kotva, Alois Peřík, Artemiy Gorbunov, Jan Kastner s 5 body, další čtveřice za nimi zaostává o půl bodu. V této soutěži se domácím vede  kolo od kola stále hůře, čemuž odpovídá propad v tabulce. Tentokrát pouze Martina Kocandová uhrála alespoň remízu.

Páteční 7. kolo začne již ve 14 hodin, aby se večer po 20.hodině stihl odehrát turnaj v bleskovém šachu.