Úvodní stránka

Šachový turnaj v Klatovech slaví půlkulaté narozeniny.

Do Klatov míří dvě stovky šachistů, aby se zapojili počínaje sobotou 1. července do devítidenního klání již 25. ročníku šachového podniku O pohár města Klatov - UNILEASING Open. Akce se uskuteční v šachistům již důvěrně známých prostorách klatovského kulturního domu Družba. Jde zároveň o Přebor České obce sokolské a Přebor Župy Šumavské.

Hrát se budou souběžně dva devítikolové turnaje A, B, oba se zápočtem na FIDE ELO. V turnaji A UNIQA CUP bude prvenství jistě opět usilovat nasazená jednička mezinárodní velmistr Petr Neuman, zhatit plány by mu mohli nejspíše mezinárodní mistr Ivan Hausner nebo teprve 17-letá mongolská velmistryně Davaademberel Nomin-Erdene. Klatovští budou zastoupeni trojicí dorostenců Hurdzan, Dolanský a Kůsa, dále uvidíme v domácích klubových barvách Šimůnka, Kántora, M. Kubáta a Nováka.

V turnaji B SOPHIA CUP, který si mohou zahrát i neregistrovaní šachisté, se představí mj. i sedm dětí z šachových kroužků pořadatelského oddílu Šachklub Sokol Klatovy.

Začátky jednotlivých kol budou v obou turnajích denně od 16 hodin s výjimkou pátku 7.7. (začátek od 14 h) a neděle 9.7., kdy závěrečné hrací kolo začne již v 9 h.

Pořadatelé zajistili mimo hlavní soutěže také množství doprovodných akcí, jako je trojice půldenních turnajů v rapid šachu (OPEN, mládež, senioři), dále turnaj v bleskovém šachu, malém fotbalu, stolním tenisu a plážovém volejbalu. Mimořádnou událostí se stane v sobotu 8.7. dopoledne „Zápas šampiónů“, kdy se spolu utkají aktuální dorostenečtí mistři republiky s bývalými mistry ČR z roku 2007.  Právě v letech 2007 a 2017 vybojovali dorostenci Sokola Klatovy zlato v extralize mládeže.