Úvodní stránka

Matoušův memoriál ovládla dvojice Hausner - Michálek

Šachklub Sokol Klatovy uspořádal den před Silvestrem 25. ročník Matoušova memoriálu. Tradičního turnaje v bleskovém šachu se letos v Restauraci Pod Hůrkou zúčastnilo 22 dvojic. Hlavními favority byli a posléze také přesvědčivými vítězi se stali mezinárodní mistři Ivan Hausner a Jan Michálek.

Dvojice Hausner – Michálek nastřádala během devíti kol rekordních 31,5 bodu z 36, které byly ve hře. Stříbrnou příčku obsadili Filip Holý a Jiří Hájek s 26,5 body. O bronz hrála v posledním kole teoreticky ještě téměř polovina startovního pole a nakonec nejšťastnějšími v tomto boji byli Klatováci Tomáš Hurdzan a Václav Jonáš, kteří těsně odolali finiši německé dvojice Wolfgang Mühlbauer – Uli Ziemann.

Dobře si v přátelské atmosféře zahráli všichni. K potěše pořadatelů měla ve startovní listině početné zastoupení mládež, převážně z pořádajícího oddílu. Hrálo se samozřejmě o body a co nejlepší umístění, ale věcná cena čekala úplně na každého účastníka!