Úvodní stránka

MČR mládeže a MČR dorostenců a juniorů - významný úspěch klatovských účastníků

Do Koutů nad Desnou, tradičního místa konání březnových bojů o přebornické tituly, se odebrali klatovští šachisté Tomáš Hurdzan, Martin Simet (oba kategorie H18), Lukáš Dolanský (H16), Jakub Kůsa (H14) a Jonáš Eret (Open turnaj). Všichni jeli zabojovat o přední umístění a vedli si velmi dobře.

Tomáš Hurdzan rozehrál společný turnaj juniorů (H20) a dorostenců (H18) o dvanácti účastnících velmi slibně, když v rozjezdu mu pomohla úvodní remíza s jedním z favoritů Josefem Havelkou. Tomáš potom sehrál své nejlepší partie v pátém a šestém kole, která obě vyhrál, a dostal se do popředí tabulky. Ke konci turnaje Tomáš jakoby již trochu ztrácel energii, zatímco trojice juniorů (H20) Hollan, Kožůšek, Havelka bodově utekla všem a zaslouženě se podělila v tomto pořadí o juniorské medaile. Tomáš i přesto uhájil mezi hráči své kategorie do 18 let první místo před prvním nasazeným Jiřím Liškou a převzal zlatou medaili mezi dorostenci! A to ještě bronz získal další klatovský dorostenec Martin Simet, na něhož sice přišla slabá chvilka hned v úvodu turnaje, kdy 2x prohrál, jenže pak zabojoval a krok za krokem stoupal v tabulce.

Dalším skvělým představením se prezentoval Jakub Kůsa (H14). Do turnaje šel tento svěřenec trenéra Lukáše Vlasáka (dříve též dlouholetý úspěšný hráč Sokola Klatovy) jako devátý nasazený. Do svých soupeřů se o začátku pustil s nebývalou vervou. Prezentoval se velmi spolehlivou hrou, především výborně propočítával klíčové chvilky partií, i proto za celý týden neztratil jedinou partii a při pěti výhrách a čtyřech remízách nakonec vyhrál celý turnaj s náskokem celého bodu před Jakubem Vojtou a Davidem Barákem.

V kategorii H16 bojoval Lukáš Dolanský. Pěkné (i když nepopulární) čtvrté místo je rovněž úspěchem. Lukáš hrál dobrý turnaj a medaili by si také zasloužil. V poslední partii se dokonce blýskl výhrou nad dosud vedoucím Alexandrem Skalským a třetí příčka mu unikla pouze o pomocné hodnocení. Medaile si v této kategorii rozdělili Buločkin, Skalský a Voříšek.

Do Koutů se vydal z hráčů Sokola Klatovy ještě Jonáš Eret. Ten se na podzim nezúčastnil polofinále juniorů a dorostenců a tudíž si nemohl vybojovat právo účasti v mistrovské kategorii na MČR. Ve startovní listině Openu figuroval v roli prvního nasazeného a o první místo se pral od samého začátku turnaje. Dosažený výborný bodový zisk 7,5b z 9 partií znamenal pro Jonáše v konečném účtování druhé místo, první skončil se stejným bodovým ziskem ale o chlup lepším pomocným hodnocením Jakub Šafařík. 

Kompletní výsledkový servis je k nahlédnutí zde.