Úvodní stránka

Úvodní kolo turnaje O pohár města Klatov v režii favoritů

V sobotu odstartoval v klatovském kulturním domu 26.ročník šachového turnaje O pohár města Klatov. První kolo zvládli hlavní favorité beze ztráty, někteří rychle, jiní až po tuhém boji.

V hlavním turnaji Bazar Běšiny cup usedlo k šachovnicím 92 šachistů, na pódiu s online stoly  s přehledem vyhráli oba favorizovaní cizinci IM Marcin Krzyzanowski (POL) a IM XianLiang Xu (GER), zato další favorit GM Petr Neuman udolal soupeře až po 5 hodinách, kdy jeho soupeř Oleg Molkanov ztratil na chvíli koncentraci a jeho myšlenky na cennou remízu s velmistrem vzaly za své. Hegemonii výše nasazených hráčů významněji narušili shodou okolností zrovna nejmladší hráči, a to desetiletý Jakub Seemann (POL) a dvanáctiletý Matouš Hlavina, kteří se hned na úvod turnaje pyšní získaným skalpem papírově silnějšího soupeře. Z devíti účastníků pořádajícího oddílu ŠK Sokol Klatovy naplno bodovali Šimůnek,  Eret, Simet, Hurdzan a Nový, remízoval Dolanský a trojice Kůsa, Kubát, Kántor zatím odešla s prázdnou.

V turnaji B - Sophia cupu se k prvnímu kolu dostavilo 142 šachistů, i zde hrálo převážně podle not výše nasazených hráčů a o několik překvapení se postarala mládež. Hráčů z domácího oddílu je v Sophia cupu 11, z toho 5 mladších 10 let. Dobře se po prvním kole usínalo jistě Martinu Bukvajovi, který vydatně potrápil zkušenějšího soupeře a vybojoval po zásluze remízu.