Úvodní stránka

Favorité hlídají své pozice

Třetí kolo šachového turnaje O pohár města Klatov – Unileasing Open se odehrálo bez větších překvapení. Žádné velké přehmaty v podání první desítky nasazených šachistů se prozatím nekonaly, o vedení v A turnaji Bazar Běšiny cupu se dělí čtyři hráči s dosavadní stoprocentní bilancí (3b).

První stůl opouští minimálně pro další kolo GM Neuman, neměl tentokrát svůj den a musel se spokojit s remízou s Ondřejem Mejzlíkem, a tak stejně jako jednička turnaje IM Krzyzanowski (remíza ve 2. kole) a devět dalších hráčů zaostává půl bodu na čtveřici Straka, Výprachtický, Půlpán, Xu. A právě IM XianLiang Xu z Německa zatím z favoritů předvádí  nejlepší šachy. Domácím hráčům se daří střídavě, Šimůnek, Hurdzan a Nový (2b), Simet, Eret, Dolanský, Kubát (1,5b), Kůsa (1b), Kántor (0,5b).

V turnaji B Sophia cupu je na předčasné soudy při 146 účastnících ještě brzy, v tuto chvíli jsou vpředu tříbodoví Kaňka, Matějka, Danko, Kastner, Sedlák a Chmelík. Z klatovských šachistů je na tom nejlépe Zdeněk Sova s 2,5b. Bouček a Šimáček mají po 2 bodech. Na padesáti procentech zisku se drží Matějíček.

Neděli dopoledne byl hrací sál vyhrazen pro 3 turnaje v rapid šachu (7 kol, hrací tempo 2x15 min). Rapid OPEN VOZP vyhrál IM Jaroslav Bureš, v soutěži senioři AUTO NEJDL si vedl nejlépe Jaroslav Tiller a rapid mládež KOLA KLATOVY ovládl Jakub Kůsa. Všichni tři vítězové splnili do puntíku pozice nasazených jedniček.