Úvodní stránka

Výprachtický hájí půlbodový náskok

V pátém kole v hlavním turnaji Bazar Běšiny cup padalo hodně rezultativních výsledků, a to i na online stolech. V průběžných výsledcích si výhrami polepšili favorizovaní Neuman, Krzyzanowski, Bureš, Půlpán a Šimek (4b, dělené druhé místo). Na výsluní se ovšem zatím hřeje Výprachtický (10. nasazený), který remízou s XianLiang Xu (4b) udržel samostatné vedení (4,5b),  4 body mají ještě Mejzlík, Straka, M. Hollan a poněkud překvapivě i Kotál.

Solidně si vedou domácí  hráči, dosud nejlepší z nich je Martin Simet (3,5b), který se dvěma výhrami v řadě posunul na průběžné 14. místo a online stůl ho příště nemine. Tomáš Hurdzan (3b) dnes na pódiu v lítém boji podlehl IM Burešovi. Tři body v odehraných 5 kolech také získali klatovští šachisté Kůsa, M.Eret, Šimůnek a Nový. Dolanský a M.Kubát mají 2,5b, Kantor 1,5b.

V Sophia cupu vévodí pelotonu Jan Kastner (5b), na druhé místo se vyšvihl mladičký, teprve osmiletý Václav Finěk (4,5b), který udivuje na svůj věk nevídaným přehledem. Aktuálně 4,5 bodu má na kontě také dosud třetí Matěj Kaňka. Bilance Klatováků je následující: Sova, Matějíček, Šimáček 3,5b, Bouček, Fekete 2,5b, M. Bukvaj 2b, Fr. Kalista, Roubal, Nová a J. Bukvaj 1 bod, M. Skřivan zatím bez bodu.