Úvodní stránka

Krzyzanowski vyzve na prvním stole Neumana

Turnaj O pohár města Klatov má za sebou šest kol z devíti. IM Marcin Krzyzanovski stejně jako GM Petr Neuman práskli do koní a dvě výhry v řadě je vynesly do čela hlavního turnaje Bazar Běšiny CUP. Druhý turnaj Sophia cup má senzačního nového lídra Václava Fiňka.

IM Krzyzanowski přehrál FM Výprachtického, čímž zároveň převzal od svého soka turnajové vedení. Partie se lámala někde okolo 20.tahu a pak již polský hráč využil hned prvního zaváhání soupeře k získání převahy, kterou pak kousek po kousku navyšoval. GM Neuman rovněž zavelel do útoku proti FM Šimkovi také po dvaceti tazích získal výrazně lepší pozici a třebaže poté na chvíli trošku vypadl role, zvládl na konci výborně věžovou koncovku s pěšcem více. Oba hlavní favorité turnaje mají nyní 5 bodů a utkají se právě spolu. Krok s nimi v tabulce při shodném zisku 5bodů drží i IM Jaroslav Bureš, který udolal Václava Kotála. Zpočátku suverénní Němec IM XianLiang Xu si po třetí remíze v řadě  pohoršil na sedmou příčku.

Z šachistů Sokola Klatovy si nejlépe vede FM Martin Simet (4,5b, aktuálně 10.místo), Tomáš Hurdzan jde turnajem kus nad svým předturnajovým nasazením (4b, 18.místo),  vysoký standard si udržuje také Matouš Eret (4b, 22.místo). Dále Jakub Kůsa, Filip Šimůnek, Lukáš Dolanský, Václav Nový a Miroslav Kubát jsou na 50 procentech zisku (3b) a okupují přibližně střed tabulky. Jozef Kantor získal prozatím 2 body.

Turnaj Sophia CUP má po dvou třetinách překvapivého lídra v podobě benjamínka Václava Fiňka (8 let). Jak k tomu došlo? V dlouhé partii 6.kola přemohl nasazenou jedničku soutěže Jiřího Danka. Pravdou je, že zpočátku se v zavřené pozici obracel na soupeře s nabídkou remízy, jenže vyslyšen nebyl a následně, když se partie přiostřila, se zorientoval v nastalé pozici natolik dobře, že si z ní odnesl celý bod a celkem jich má zatím 5 a půl, stejně jako Jan Kastner.

Aktuální bilance klatovských hráčů:

14. Václav Šimáček (4,5b)

21. Zdeněk Sova (4b)

43. Vojtěch Matějíček (3,5b)

70. Vlastimil Bouček (3b)

98. František Fekete (2,5b)

122. Martin Bukvaj (2b)

134. Jan Bukvaj (1,5b)

139. František Kalista (1b)

142. Anežka Nová (1b)

143. Matěj Skřivan (1b)

144. Matyáš Roubal (1b)