Úvodní stránka

Favorité zatím skryti v davu

Čtyři odehraná kola šachového turnaje O pohár města Klatov – UNILEASING OPEN poodhalila, jakou taktiku přední hráči zvolili a kdo by se mohl na konci ucházet o stupně vítězů.

V hlavním turnaji A – VOZP cupu drží zatím přední pozice méně známí šachisté Josef Havelka, Jan Rubeš a Václav Kotál. Tito dosud nastřádali 3,5 b a podařilo se jim v danou chvíli uniknout dalším 13 hráčům se 3 body, mezi nimiž nechybí ani nejvýše nasazení GM Neuman, IM Doležal a IM Hausner, kteří začali v úvodu turnaje poněkud vlažněji, za výhrou v partii jdou dosud jen, když je to nestojí moc sil, a své trumfy si nepochybně schovávají na následující dny, kdy je čekají přímé souboje mezi sebou či s někým z vedoucí trojice. Vpředu se také od začátku soutěže drží nejlepší z domácích hráčů Matouš Eret (3 b, 13. místo).

V turnaji B – Bazar Běšiny cupu stále ještě zůstávají na špici dva bodově stoprocentní hráči Michal Staník a Jiří Žák, nasazená jednička Jan Kastner se po remíze z druhého kola s černým koněm turnaje B dorostencem Petrem Součkem nachází na páté příčce průběžného pořadí, zatímco další favorité ztrácí na čelo již celý bod.

V úterý dopoledne se uskutečnil v Klatovech premiérově také turnaj dvojic s názvem holanďani - FILMPRO cup a vítězem se stalo klatovské duo Hurdzan, Kopřiva.