Úvodní stránka

Josef Havelka zaslouženě veze z Klatov pohár pro vítěze

Turnaj O pohár města Klatov – UNILEASING OPEN zapisuje do statistik nového vítěze, stal se jím ziskem 7 bodů z devíti partií FM Josef Havelka (SK OAZA Praha), za ním se seřadila pětice šachistů se 6,5 body, dle pomocného hodnocení stříbro náleží FM Janu Rubešovi (ŠK Teplice) a bronzovou příčku obsadil Petr Špreňar (Šachový klub Jičín).

Vítěz Josef Havelka v hlavním turnaji A – VOZP cupu neprohrál žádnou partii, po šestém kole se ocitl v samostatném vedení, v kole následujícím vyzrál na prvního nasazeného GM Neumana a následně si dvěma remízami pohlídal svůj náskok. Nejlepší ženou v hlavní soutěži se stala teprve patnáctiletá Olga Dvořáková (Spartak Adamov, 5,5 b, celkově 18. místo), která mocným finišem nakonec předstihla i celkově 24. Belgičanku Dariu Vanduyfhuys, která se dlouho držela v popředí průběžného pořadí, ale závěr jí vůbec nevyšel.

Nejlepším z hráčů domácího oddílu ŠK Sokol Klatovy byl Matouš Eret s 5,5 body na 17. místě,  Martin Kopřiva zakončil turnaj s 5 body (32. místo), 4,5 bodu uhrál a 37. příčku obsadil Martin Simet, 70. v pořadí se umístil Jozef Kántor ziskem 3,5 b.

Souběžně se hrál také turnaj B - Bazar Běšiny cup. Zde kraloval první nasazený hráč Jan Kastner (Šachklub města Dobrovice, z.s.), který nastřádal úctyhodných 8,5 bodu. Jako jediný dokázal s vítězem remizovat celkově druhý Petr Souček (Unichess, 7,5 b) a na třetím místě skončil Vlastimil Bouček (ŠK Sokol Klatovy, 7 b), jemuž se k bronzu dopomohla závěrečná čtyřpartiová vítězná vlna.

Velmi dobře si vedl z klatovských zástupců ještě Václav Šimáček (6,5 b, celkové 6.místo). Dále se v B turnaji představili v dresu ŠK Sokol Klatovy tito šachisté: Zdeněk Sova (4,5b), Denis Kasík (4,5b), Václav Šobr (4b), Lukáš Denk (4b), Matyáš Roubal  (3,5b), Martin Bukvaj (3b), Jan Bukvaj (3b), Pavel Požár (3b), Matěj Skřivan (2,5b), Martin Vilášek (2b), Anežka Nová (2b) a v první části soutěže i Tomáš Batěk (1b) a Šimon Batěk (0b).