Úvodní stránka

Matoušův memoriál

Šachklub Sokol Klatovy uspořádal dne 29.12. v klatovské Restauraci Pod Hůrkou 27. ročník bleskového turnaje dvojic v šachu. Hrálo se tempem 3min+2s. Do turnaje se přihlásilo 30 dvojic včetně loňských vítězů bratří Eretů. Cestu za obhajobou jim hodlala znepříjemnit především první nasazená dvojice Vašíček, Budka, avšak dle dosti vyrovnaného ratingu prvních zhruba deseti nasazených týmů se dala předpokládat různá překvapení.

První dvě zahřívací kola se nesla v duchu dominance favorizované bratrské dvojice, jelikož Jonáš i Matouš Eretovi vyhráli všechny své partie. Ovšem ve třetím kole tvrdě narazili, když podlehli 1:3 dvojici Chmel, Flajšman (Petr). O polední pauze po pátém kole vedli Martin Vašíček s Janem Budkou s náskokem 1,5 bodu před Erety, ti je ovšem v kole následujícím přehráli v poměru 3:1, čímž se vyhoupli okamžitě do čela průběžného pořadí a následně kolo za kolem už jen navyšovali svůj náskok a zvítězili se ziskem 27,5 bodu. Duo Vašíček, Budka nastřádalo na druhém místě 23 bodů a jen o půl bodu méně nakonec měli na kontě Palková s Kubátem, kteří se na stupně vítězů prodrali právě až v posledním 9. kole.

Oživením turnaje byla účast 6 šachistů z Německa a též účast mnoha dětí, jejichž rychlá ruka a nebojácnost nejednou slavila úspěch nad zkušeností. Věcné ceny byly připraveny úplně pro každého, a tak i ti méně úspěšní neodešli s prázdnou. Na shledanou v novém roce!