Úvodní stránka

Nguyen Dinh Phong si vybojoval postup do finále MČR

Celý týden probíhalo na tradičním místě v Seči u Chrudimi Mistrovství Čech dětí od 12 do 16 let, na které vyslal Šachklub Sokol Klatovy několik mladých šachových nadějí.

Největšími želízky v ohni byly pro klatovský oddíl Michal Škut a Nguyen Dinh Phong (zvaný Tony) v kategorii do 16 let. Oba dva se po celou dobu turnaje pohybovali na předních místech, ale zatímco Tony skvěle zvládl závěr, když v předposledním kole porazil nejvýše nasazeného borce z Mostu a  v posledním kole remízou získal zasloužené stříbro a postup do jarního finále MČR, Michalovi se závěr vůbec nevydařil a po prohrách v posledních dvou kolech bude ve finále chybět.

Mezi chlapci do 12 let odvedli solidní výkony Radek Kalista, Milan Fürbacher a Honza Macner. Na postup to sice nestačilo, ale umístění v 1. polovině startovní listiny nelze rozhodně považovat za neúspěch. Velice úspěšně si také počínala Martina Kocandová v doprovodném turnaji, která po vynikajícím začátku obsadila skvělé 3. místo.